Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Asma tavan çeşitleri nelerdir, hangi özellikleri sunar ve benzeri sorular asma tavan yaptırmayı isteyen herkes tarafından merak ediliyor. GLŞ asma tavan firması olarak uzun süredir sektörde hizmet veriyoruz. Asma tavan çeşitleri nelerdir? Asma tavan çeşitleri ve fiyatları, plastik asma tavan çeşitleri, alüminyum asma tavan çeşitleri, metal asma tavan çeşitleri, salon, mutfak, banyo, tuvalet(WC) için asma tavan çeşitleri nelerdir? Asma tavan çeşitleri kullanım alanına göre farklı şekillerde, farklı malzemelerden, farklı renklerden ve ebatlardan oluşmaktadır.

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Asma tavan çeşitleri amacına uygun olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm yapılarda en sık tercih edilen asma tavan modellerini ve özelliklerini hazırladık. Asma tavan çeşitleri özellik, estetik görünüm ve fiyatlandırma açısından değerlendirerek modeller arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Genel olarak asma tavan denince akla gelen ilk modeller şöyledir;

  • Alçıpan asma tavan
  • Vektörel asma tavanlar
  • Taşyünü asma tavan
  • Metal asma tavan
  • Alüminyum asma tavan

Yer verdiğimiz bu asma tavan seçeneklerinin her biri benzersiz özellikler sunuyor. Estetik görünüm açısından farklılık gösteren asma tavan çeşitlerinin detaylarını hemen içeriğimizin devamından inceleyebilirsiniz.

Alçıpan Asma Tavan Çeşitleri

Alçıpan asma tavan çeşitleri ev ya da iş yeri fark etmeksizin tüm yapılarda en sık tercih edilen modellerdir. Alçıpan asma tavan seçenekleri genel olarak elektrik ve sıhhi tesisatların kötü görüntüsünü kapatmak için uygulanıyor. Bu görüntünün saklanmasına imkan sağlarken aynı zamanda kolay sökülebilirdir.

Bu nedenle tesisat işlemlerinde sorun olduğu zaman büyük kolaylık da sağlıyor. Yangına karşı son derece dayanıklı olup oluşan ses yankılarını da önleme özelliği sunuyor. Fiyat ve uygulama hakkında daha fazla bilgi için GLŞ asma tavan olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vektörel Asma Tavan Çeşitleri

Vektörel asma tavan çeşitleri daha çok yüksek tavanlı yapılarda tercih ediliyor. Çünkü vektörel asma tavanlar mekanın genel hacminde bir farklılık yaratmadan tavan yüksekliğinin daha düşük görünmesini sağlıyor. Sarkıt asma tavan modelleri olarak da bilinen vektörel paneller tavanı bir örtü gibi kaplar ve sökülmesi de oldukça basittir.

Taşyünü Asma Tavan Çeşitleri

Taşyünü asma tavan çeşitleri bazalt taşının işlenerek toz hale getirilmesi ve geri dönüştürülebilir kimyasallarla karıştırılarak elde edilir. T24 taşıyıcılar üzerine kolayca monte edilen hafif bir yapıdadır. Uzun ve dayanıklı kullanım deneyimi sunan taşyünü asma tavanlar aynı zamanda en ekonomik seçeneklerdir. Isı izolasyonu sağlarken aynı zamanda yangına son derece dayanıklıdır. Nem tutmadığı için de hijyen sağlar.

Metal Asma Tavan Çeşitleri

Metal asma tavan çeşitleri estetik görüntü açısından oldukça şıktır. Bu nedenle pek çok alanda en sık tercih edilen asma tavan seçeneklerinin başında yer alıyor. Dekoratif kaplamalardan elde edilen metal asma tavanlar ince çelik ve alüminyum malzemelerden oluşuyor.

Malzeme yapısından da anlayacağınız üzere son derece dayanıklı ve kullanışlıdır. Mat ve parlak farklı seçenekleri bulunan metal asma tavanlar endüstriyel alanlardan evlere kadar her türlü mekanda kullanılabilir.

Alüminyum Asma Tavan Çeşitleri

Alüminyum asma tavan çeşitleri alüminyum malzemelerden elde ediliyor. Yangına, ısıya ve darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. Genelde yapılarda konstrüksiyonu gizlemek ve daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanıyor. Ayrıca güçlü aydınlatma ürünlerinin yerleştirilebilmesi açısından da son derece dayanıklılık sağlar.

asma tavan whatsapp hattı