Asma Tavan Seçimi Nasıl Yapılır?

Asma tavan seçimi nasıl yapılır, neye göre yapılmalıdır sorularına hizmet alacağınız firma ya da ustalardan cevap almanız gerekiyor. Asma tavan çeşitleri bildiğiniz üzere oldukça fazladır. Bu seçeneklerin her biri ise uygulanacağı alana göre farklı özellikler sunuyor. Örneğin banyo veya mutfak gibi neme sıkça maruz kalan alanlar ile salonlarda kullanılan asma tavan seçenekleri aynı değildir. Bunun yanı sıra konferans salonu, otel, hastane, ev, ofis gibi yaşam ve çalışma alanlarının genel konseptine göre de asma tavan seçimi yapılmalıdır.

Asma Tavan Seçimi Nasıl Yapılır?

Asma tavan seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Asma tavanlar kullanacakları alanlara özel olarak üretilmektedir. Asma tavan seçimi yapılırken asma tavan uygulanacak alanın nemli veya ıslak alan, akustik özellik talep edilip edilmemesi, silineiblir olması gibi durumları belirledikten sonra asma tavan seçimi yapılmalıdır. GLŞ asma tavan firması olarak uygulama alanını ziyaret ediyor ve en uyun asma tavan modeli konusunda ön tavsiyede bulunuyor. Asma tavanın görüntüsü özellikleri, fiyatları ve diğer detaylar hakkında sizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Asma Tavan Modelleri Nelerdir?

Asma tavan modelleri içeriğimizin başında da ifade ettiğimiz üzere birden fazladır. Her modelin estetik açıdan görünümü, malzeme yapısı ve sunduğu özellikler değişiyor. Yaşam ve çalışma alanlarında sıklıkla tercih edilen asma tavan modelleri şu şekildedir;

Alçıpan asma tavan

Alçıpan asma tavan modelleri en yoğun tercih edilen model olarak dikkat çekiyor.  İki adet alçı kartonun arasına tabaka koyulmasıyla elde ediliyor. Uygulaması pratik ve malzemeleri oldukça da hafiftir.  İç mekan tasarımlarında oldukça şık-estetik bir görünüm saplıyor. Kolay temizlenebilir olması da tercih edilme nedenleri arasındadır.

Vektörel asma tavan

Vektörel asma tavan modelleri uygulanacağı iç mekanın hacmini değiştirmeden tamamen tavan yüksekliğini azaltmak amacıyla kullanılıyor. Bu nedenle de genel olarak çok yüksek tavanlı mekanlara uygulanıyor. Örneğin tiyatro salonları, sinema salonları gibi alanlarda tavan boşluğuna yerleştirilip tavanın daha da aşağıda görünmesini sağlıyor.

Taşyünü asma tavan

Taşyünü asma tavan modelleri bazalt taşlarının toz hale getirilmesi ve içerisine kimyasal maddeler eklenmesiyle elde ediliyor. Boyanabilir özellikte olduğu için de iç mekanlarda çok sık kullanılıyor. Geri dönüştürülebilir malzemelerden elde edildiği için insan sağlığına hiçbir zararı da yoktur.

Metal asma tavan

Metal asma tavan modelleri görsel açıdan en şık duran asma tavanladır. Şık ve gösterişli alanlar yaratmak için kullanılır. Temizliği, montajı oldukça basittir. Ayrıca ses geçirmeme özelliği de sunuyor. Bakteri üretmeyen, ısı ve darbelere dayanıklı olan metal asma tavan seçenekleri de yine sıkça tercih ediliyor.

Alüminyum asma tavan

Alüminyum asma tavan modelleri hem endüstriyel mekanlarda hem de yaşam alanlarında tercih edilebilir. Ancak daha çok banyo ve benzeri neme buhara sıkça maruz kalan alanlarda kaliteli bir kullanım deneyimi sunuyor. Işığın yansımasını sağlayan malzemelere sahip olduğu için alanın daha ferah ve aydınlık durmasını da sağlıyor.

Tüm bu asma tavan modellerinin özelliklerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Ardından uygulama alanına ve bütçenize hitap eden modeli seçerek uygulama için GLŞ asma tavan firması olarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Asma Tavan Fiyatları

Asma tavan fiyatları modeline, özelliklerine ve uygulama alanının büyüklüğüne göre çok değişkendir. Detaylı fiyat ve hizmet bilgisi almak için GLİŞ asma tavan firması ile dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

asma tavan whatsapp hattı